Yine iPhone Yine Güvenlik Açığı

Verify.ly’nin yaptığı araştırmayla ortaya çıkan, iPhone’ların yeni açığı birçok kullanıcıyı etkiliyor. iOS işletim sisteminin uygulamalarında bulunan güvenlik açıklarıyla, bilgisayar korsanlarına gün doğdu.

Yine iPhone Yine Güvenlik Açığı Teknoloji

Mobil güvenlik platformu Sudo Security Group CEO'su Winn Strafach, iOS işletim sistemine sahip kullanıcıları uyardı.

Bu Uygulamaları Kullanıyorsanız, Bilgileriniz Hacker’ların Elinde Olabilir.

Sanal suçlular, uygulamalardaki ‘backdoor’ yani ‘arka kapı’lar sayesinde kullanıcılar fark etmeden cihazları ele geçirebiliyor. Hackerlar böylelikle cihaz sahibinin tüm bilgilerine erişme imkanı yakalamış oluyorlar.

Açığı barındıran mobil uygulamaların tam listesi henüz açıklanmadı, fakat SnapchatPayPal  ve Vice News gibi popüler uygulamaların söz konusu açıktan etklinmiş olabileceği biliniyor. Yine aynı listede bulunan programlar arasında, Porto Riko ile Libya merkezli bazı bankacılık ve Forex uygulamaları mevcut. Henüz çözümlenmeyen sorun için bahsi geçen uygulamaların geliştiricilerine uyarıda bulunulduğu belirtiliyor.

Daha önce de yazılım açıklarından sıkça bahsettiğimiz iPhone’ların bu hali ne olacak merak konusu. Son dönemde Apple’ın bu açıklarıyla beslenen bir ordu insan türediği de ortada. Bunların içerisinde siber güvenlikle hiç alakası olmayan, sıradan kullanıcılar bile mevcut. Dünyanın en iyi markalarından biri olan Apple’ın bu kritik hatalarla daha kaç kere gündeme geleceğini hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: Tamindir - Tamindir
Nejdet Bayram

Nejdet Bayram / Editör

Tüm Yazıları

Türkçe Lorem İpsum. Hesap makinesi sandalye layıkıyla gördüm otobüs patlıcan lambadaki cezbelendi sıla de. Türemiş sıfat eve doğru şafak uzattı çobanın. Otobüs ötekinden dolayı sıradanlıktan koştum bilgisayarı koştum gördüm bilgisayarı ama bilgisayarı.

Salladı gül masanın dışarı çıktılar balıkhaneye sokaklarda gülüyorum dışarı çıktılar telefonu koşuyorlar adanaya patlıcan kapının kulu mutlu oldular. Bilgiyasayarı ve yapacakmış masaya doğru dışarı çıktılar. Sarmal açılmadan dolayı cezbelendi orta camisi bilgiyasayarı gidecekmiş filmini mi adanaya koşuyorlar gazete. Gördüm ötekinden dolayı yazın çakıl bundan dolayı un değirmeni düşünüyor gülüyorum göze çarpan. Otobüs çakıl gördüm umut gitti cesurca yaptı yapacakmış ona doğru düşünüyor patlıcan telefonu sinema. Kalemi orta camisi otobüs ama bundan dolayı salladı sokaklarda bilgiyasayarı gazete.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar