Twitter ABD’li aşırı sağcıların hesaplarını askıya aldı

Twitter ABD’de göç çok kültürlülük ve ana akım muhafazakârlığa karşı çıkan aşırı sağ bir grup olan alt-right hareketine ait bazı hesapların erişimini durdurdu.

Twitter ABD’li aşırı sağcıların hesaplarını askıya aldı Teknoloji

Hesabı askıya alınanlar arasında, “alt-right” hareketine ait bir düşünce kuruluşunun yöneticisi olan Richard Spencer da bulunuyor. Sosyal medya üzerinden organize olan “alt-right” hareketinin önderlerinden Spencer, siyahların, Asyalıların, Hispaniklerin ve Yahudilerin ABD’den çıkarılmasını savunurken, seçim kampanyası sırasında da Trump’ı desteklemişti.

Twitter, Salı günü, Spencer’in onaylanmış hesabı olan @RichardBSpencer, Spencer’in düşünce kuruluşu National Policy Institute’ün hesabı olan @npiamerica, ve Spencer’in internet dergisinin hesabı olan @radixjournal hesaplarının yanı sıra, “alt-right” hareketi üyelerinden Paul Town, Pax Dickinson, Ricky Vaughn ve John Rivers’ın hesaplarını da askıya aldı.

Daily Caller News Foundation’a konuşan Spencer, bu uygulamanın “kurumsal Stalinizm” olduğunu savundu. 1934 yılında Nazi Almanya’sında siyasi cinayetlerle Nazi karşıtlarının tasfiye edildiği Uzun Bıçaklar Gecesi’ne atıfta bulunarak “Knight of Long Knives” başlığıyla yayınladığı bir Youtube videosunda konuşan Spencer, Twitter’ın koordineli bir şekilde tüm “alt-right” hareketini Twitter’dan temizlemeye çalıştığını iddia ederek “şu an devam eden büyük bir temizlik operasyonu var ve insanları görüşleri nedeniyle tasfiye ediyorlar” dedi.

Twitter şirketi, hesapların askıya alınmasına ilişkin olarak resmi açıklama yapmazken, e-posta yoluyla “gizlilik ve güvenlik gerekçeleriyle, kişisel hesaplar hakkında yorum yapmadıklarını” ifade etti.

Kaynak: Ms - medyascope.tv
Nejdet Bayram

Nejdet Bayram / Editör

Tüm Yazıları

Türkçe Lorem İpsum. Hesap makinesi sandalye layıkıyla gördüm otobüs patlıcan lambadaki cezbelendi sıla de. Türemiş sıfat eve doğru şafak uzattı çobanın. Otobüs ötekinden dolayı sıradanlıktan koştum bilgisayarı koştum gördüm bilgisayarı ama bilgisayarı.

Salladı gül masanın dışarı çıktılar balıkhaneye sokaklarda gülüyorum dışarı çıktılar telefonu koşuyorlar adanaya patlıcan kapının kulu mutlu oldular. Bilgiyasayarı ve yapacakmış masaya doğru dışarı çıktılar. Sarmal açılmadan dolayı cezbelendi orta camisi bilgiyasayarı gidecekmiş filmini mi adanaya koşuyorlar gazete. Gördüm ötekinden dolayı yazın çakıl bundan dolayı un değirmeni düşünüyor gülüyorum göze çarpan. Otobüs çakıl gördüm umut gitti cesurca yaptı yapacakmış ona doğru düşünüyor patlıcan telefonu sinema. Kalemi orta camisi otobüs ama bundan dolayı salladı sokaklarda bilgiyasayarı gazete.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar